Wolnostojące piece typu koza są doskonałą alternatywą dla wkładów kominkowych. Ich największym atutem jest łatwość montażu - wystarczy ustawić kominek w wybranym miejscu i podłączyć do komina. Montaż piecyka jest szybki i tani. Piece na drewno mogą być proste i nowoczesne; można stosować je w domach z rekuperacją. W naszej ofercie są także kozy tradycyjne, żeliwne. Część z nich posiada funkcję kuchenną - na ich wierzchniej płycie można przygotowywać lub podgrzewać potrawy a po zdjęciu fajerek możliwe jest gotowanie bezpośrednio na ogniu!

TOP 30 kozy i piece

Piec żeliwny Invicta RemIlly 7 kW antracyt Piec żeliwny Invicta RemIlly 7 kW antracyt
Producent: Invicta
Cena:

2 975,07 zł

Cena regularna: 3 199,00 zł

Najniższa cena: 2 975,07 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Piec żeliwny Kawmet P9 EKO 8 kW Piec żeliwny Kawmet P9 EKO 8 kW
Producent: Kawmet
Cena:

1 641,45 zł

Cena regularna: 1 765,00 zł

Najniższa cena: 1 765,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Piec żeliwny Kfd Sto M 14 3F Piec żeliwny Kfd Sto M 14 3F
Producent: Dorako
Cena:

6 639,27 zł

Cena regularna: 7 139,00 zł

Najniższa cena: 6 639,27 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Piec żeliwny Kawmet P7 10,5 kW EKO LB/PB Piec żeliwny Kawmet P7 10,5 kW EKO LB/PB
Producent: Kawmet
Cena:

3 405,66 zł

Cena regularna: 3 662,00 zł

Najniższa cena: 3 405,66 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
La Nordica Tea 6,6 kW La Nordica Tea 6,6 kW
Cena:

4 304,11 zł

Cena (EUR): 996,00 €

szt.
zobacz więcej
Piec żeliwny Kawmet P7 9.3 kW EKO Piec żeliwny Kawmet P7 9.3 kW EKO
Producent: Kawmet
Cena:

2 786,28 zł

Cena regularna: 2 996,00 zł

Najniższa cena: 2 786,28 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Piec żeliwny Invicta Ovatio antracyt Piec żeliwny Invicta Ovatio antracyt
Producent: Invicta
Cena:

8 648,07 zł

Cena regularna: 9 299,00 zł

Najniższa cena: 8 648,07 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Piec żeliwny Emiliana Piec żeliwny Emiliana
Cena:

7 217,95 zł

Cena regularna: 7 761,23 zł

Najniższa cena: 7 217,95 zł

Cena (EUR): 1 670,28 €

szt.
zobacz więcej
 • promocja
Piec żeliwny Kawmet P3 7,4 kW EKO Piec żeliwny Kawmet P3 7,4 kW EKO
Producent: Kawmet
Cena:

2 063,67 zł

Cena regularna: 2 219,00 zł

Najniższa cena: 2 219,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Piec żeliwny La Nordica Isotta Evo Con Cerchi 11,9 kW Piec żeliwny La Nordica Isotta Evo Con Cerchi 11,9 kW
Cena:

11 035,90 zł

Cena regularna: 11 866,56 zł

Najniższa cena: 11 035,90 zł

Cena (EUR): 2 553,78 €

szt.
zobacz więcej
 • promocja
Piec stalowy Koza AB S/DR ECO 5,5 kW Piec stalowy Koza AB S/DR ECO 5,5 kW
Producent: Kratki
Cena:

4 700,00 zł

szt.
zobacz więcej
Piec stalowy Cane S 6,5 kW Piec stalowy Cane S 6,5 kW
Producent: Hitze
Cena:

6 462,00 zł

szt.
zobacz więcej
Piec stalowy Defro Viva 6,6 kW Piec stalowy Defro Viva 6,6 kW
Producent: Defro
Cena:

5 520,00 zł

szt.
zobacz więcej
Piec stalowy Thor 8 kW fi 150 mm Piec stalowy Thor 8 kW fi 150 mm
Producent: Kratki
Cena:

6 299,00 zł

Cena regularna: 7 240,00 zł

Najniższa cena: 7 240,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Piec stalowy Koza na nodze AB 8 kW Piec stalowy Koza na nodze AB 8 kW
Producent: Kratki
Cena:

5 300,00 zł

szt.
zobacz więcej
Piec stalowy Defro Solum 9 kW Piec stalowy Defro Solum 9 kW
Producent: Defro
Cena:

6 760,00 zł

szt.
zobacz więcej
Piec żeliwny Koza K9 fi 150 mm 10 kW Piec żeliwny Koza K9 fi 150 mm 10 kW
Producent: Kratki
Cena:

3 890,00 zł

szt.
zobacz więcej
Piec żeliwny Kawmet P10 EKO Piec żeliwny Kawmet P10 EKO
Producent: Kawmet
Cena:

2 063,67 zł

Cena regularna: 2 219,00 zł

Najniższa cena: 2 219,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Piec stalowy Lupo S 6,5 kW Piec stalowy Lupo S 6,5 kW
Producent: Hitze
Cena:

6 324,00 zł

szt.
zobacz więcej
Piec żeliwny Invicta Sedan M antracyt Piec żeliwny Invicta Sedan M antracyt
Producent: Invicta
Cena:

5 579,07 zł

Cena regularna: 5 999,00 zł

Najniższa cena: 5 579,07 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Piec żeliwny Koza K6 fI 150 mm 8 kW Piec żeliwny Koza K6 fI 150 mm 8 kW
Producent: Kratki
Cena:

3 120,00 zł

szt.
zobacz więcej

Wolnostojąca kominkowa koza ma również tę zaletę, że mogą sobie na niego pozwolić nie tylko posiadacze domów jednorodzinnych, ale i właściciele mieszkań w starych kamienicach, gdzie istnieją drożne przewody kominowe. Piecyki wolnostojące można więc wykorzystywać również w mieszkaniach pod warunkiem uzyskania zgody zarządcy, której podstawą będzie opinia kominiarza. 

Piece wolnostojące kozy

Współczesne kozy w niczym już nie przypominają prymitywnych, kopcących piecyków sprzed dziesięcioleci. Dziś są to estetyczne, starannie zaprojektowane i wykonane kominki wolnostojące, które można dopasować zarówno do wnętrz urządzonych nowocześnie, jak i do tych w stylu retro. Różni je materiał, z którego zostały wykonane, design, moc grzewcza, sprawność, rodzaj opału i wyposażenie. Istotnym parametrem jest też średnica rury wylotowej, która musi być dopasowana do średnicy przewodu kominowego.

Piec wolnostojący koza to duża powierzchnia oddająca ciepło: obejmuje także rurę wylotową. Niektóre takie kozy grzewcze umożliwiają także akumulowanie ciepła i oddawanie go przez dłuższy czas.

Piece kozy do salonu

Obecnie produkowane kozy grzewcze o eleganckim wyglądzie doskonale nadają się do salonu. Bez względu na to, jak pokój jest urządzony, estetyczny piec doda mu klimatu. Może być nowoczesny, może też przypominać wyglądem czasy naszych pradziadków. Do salonu wkroczy wraz z nim ciepło i przytulność, a widok i dźwięk buzującego w piecu ognia przykują uwagę relaksującego się domownika i jego gości. Piecyki pokojowe mogą zastępować lub uzupełniać podstawowe ogrzewanie. Niektóre modele nadają się także do domów z rekuperacją, a więc wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła.

Piec żeliwny koza

Najbardziej tradycyjnym materiałem na piec typu koza jest żeliwo. Stylizowane piece żeliwne pasują do pomieszczeń urządzanych tradycyjnie, klasycznie, z odwołaniami do historii. Mimo że mają wygląd w stylu retro, są to piece bardzo nowoczesne, wyposażone tak, by spełniać normy antysmogowe, zapewniać bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Można w nich palić, w zależności od modelu, drewnem, węglem lub brykietem. Piece żeliwne z regulowanym wylotem spalin (z tyłu lub na górze) dają się łatwiej montować w zależności od wlotu przewodu kominowego.

Piec koza ceramiczny

Dla wszystkich, którzy nie gustują w ciężkich, metalowych konstrukcjach, interesującą opcją okaże się piec ceramiczny koza. Może przypominać klasyczne piecyki kaflowe albo być wykonany w nowoczesnej, futurystycznej stylistyce z dużym przeszkleniem. Ceramika daje spore możliwości kolorystyczne – do wyboru jest wiele barw i odcieni. Sam korpus pieca może być wykonany z żeliwa, a jedynie obłożony płytkami ceramicznymi.

Piec koza ceramiczny to nie tylko doskonały sposób na dogrzanie pomieszczenia, ale również wyjątkowy i klimatyczny dodatek aranżacyjny. Dzięki łatwej obsłudze w krótkim czasie możliwe jest jego wyczyszczenie oraz rozpalenie pozwalające cieszyć się przytulnym migotliwym światłem ognia i dźwiękiem trzaskającego w kominku drewna.

Co więcej, piecyki wolnostojące są bardzo proste w instalacji i składają się w zasadzie jedynie z piecyka i przewodu kominowego. Nie ma potrzeby obudowywania konstrukcji, czy murowania jej w ścianę.

Piec koza na węgiel

Ważną decyzją w przypadku kominków i pieców wolnostojących jest wybór opału, jakim będą zasilane. Jeśli istotne jest, by paliwo było możliwie niebrudzące, optymalnym wyborem jest piec na drewno, którego zapas zgromadzony w pobliżu kozy może zdobić salon. Ponadto, ładnie ułożony stos drewna wygląda bardziej elegancko i estetycznie. Jeżeli jednak nie ma ku temu przeciwwskazań, można wybrać piecyki typu koza na węgiel brunatny.

Sprawność kozy będzie wówczas niemalże taka sama jak w przypadku opalania drewnem. Węgiel jest jednak paliwem tańszym i ma większą wartość energetyczną, dzięki czemu piec koza na węgiel utrzyma w pomieszczeniu zdecydowanie więcej ciepła. W przypadku palenia węglem nie ma również konieczności tak częstego dokładania opału do piecyka, jak w przypadku palenia drewnem.

Piec koza na drewno

Większość piecyków kominkowych typu koza przystosowanych jest przede wszystkim do palenia drewnem. Jest ono bardzo łatwo dostępne i możliwe do zamówienia w wygodny sposób nawet w sklepach internetowych. Zgromadzone w niewielkiej ilości nieopodal pieca będzie pięknie pachniało i doda wnętrzu nieco rustykalnego, a nawet industrialnego klimatu. Niektóre piece na drewno mają nawet specjalną półeczkę na tego typu opał.

Piec koza na drewno to jedno z najlepszych rozwiązań dla niewielkich przestrzeni. Dzięki swojej modułowej formie, wnętrze można niemal dowolnie modyfikować. Ponadto piec koza na drewno z powodzeniem może zastąpić klasyczny kominek, gwarantując przy tym równie klimatyczne, ciepłe światło i odprężający dźwięk trzaskającego w ogniu drewna.

Kominki na drewno – jak używać?

Decydując się na kominki na drewno, pamiętaj, by paliwo było odpowiednio wysuszone i przechowywane w sposób niepowodujący nasiąkania wilgocią. Najlepszym paliwem do kozy na drewno jest materiał z drzew liściastych: grab, dąb i buk, a także jesion i brzoza.

W przypadku gdy nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, kominki na drewno mogą być z powodzeniem opalane węglem, które zapewni nieco więcej ciepła. Korzystanie z pieców wolnostojących nie różni się niczym od rozpalania tradycyjnych kominków, jednak kozy nie wymagają drogiej zabudowy, są lżejsze i mogą być ustawione w każdym miejscu. Konieczne jest natomiast ich systematyczne i dokładne czyszczenie oraz pozbywanie się zalegającego popiołu.

Piece kominkowe – podsumowanie

Piece kominkowe typu koza to bardzo chętnie wybierana alternatywa dla klasycznych kominków. Są mniejsze, bardziej modułowe i jeśli tylko pozwalają na to warunki rozmieszczenia pokoju, mogą być dowolnie przestawiane, dzięki czemu możliwa jest szybka i łatwa rearanżacja wnętrza.

Piece kominkowe typu koza to prosty i relatywnie tani sposób na dogrzanie wnętrza, nawet w mroźne wieczory. Stanowią również stylowe elementy dekoracyjne oraz sposób na urozmaicenie zimowych wieczorów, dzięki pięknym efektom wizualnym, jakie daje palone drewno.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 500 222 366
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium