Wolnostojące piece typu koza są doskonałą alternatywą dla kominków. Ich największym atutem jest łatwość montażu oraz możliwość przeniesienia w inne miejsce, o ile pozwala na to dostęp do przewodu kominowego. Koza to piec gotowy wystarczy go ustawić i podłączyć. Nie wymaga budowania cokołu ani obudowywania jak wkład kominkowy.

Koza K9 FI 150 Koza K9 FI 150
Producent: Kratki
Cena: 2 420,00 zł
szt.
zobacz więcej
Koza AB S/2 Koza AB S/2
Producent: Kratki
Cena: 3 600,00 zł
szt.
zobacz więcej
Laredo 01 ceramika Laredo 01 ceramika
Producent: Romotop
Cena: 6 641,00 zł
szt.
zobacz więcej
Thor 8 Thor 8
Producent: Kratki
Cena: 4 200,00 zł
szt.
zobacz więcej
Evora 01 ceramika Evora 01 ceramika
Producent: Romotop
Cena: 6 713,00 zł
szt.
zobacz więcej
Koza AB S/DR Koza AB S/DR
Producent: Kratki
Cena: 2 640,00 zł
szt.
zobacz więcej
Koza AB S/N/DR Koza AB S/N/DR
Producent: Kratki
Cena: 3 000,00 zł
szt.
zobacz więcej
Invicta Kaori 9 kW antracyt Invicta Kaori 9 kW antracyt
Producent: Invicta
Cena: 5 499,00 zł
szt.
zobacz więcej
Invicta REMIlly 7 kW antracyt Invicta REMIlly 7 kW antracyt
Producent: Invicta
Cena: 2 349,00 zł
szt.
zobacz więcej
Alpera E01 ceramika Alpera E01 ceramika
Producent: Romotop
Cena: 5 457,00 zł
szt.
zobacz więcej
Cadel Cristal Air 7 Kw na Pelet - Biały Cadel Cristal Air 7 Kw na Pelet - Biały
Producent: CADEL
Cena: 5 690,00 zł
szt.
zobacz więcej
Cadel Kriss3 Air 7 Kw na Pelet - Antracyt Cadel Kriss3 Air 7 Kw na Pelet - Antracyt
Producent: CADEL
Cena: 6 490,00 zł
szt.
zobacz więcej
Defro Home Ignis 9 kW Defro Home Ignis 9 kW
Producent: Defro
Cena: 4 470,00 zł
szt.
zobacz więcej
Defro Home Solum 9 kW Defro Home Solum 9 kW
Producent: Defro
Cena: 3 990,00 zł
szt.
zobacz więcej
Dovre 325 CB Dovre 325 CB
Producent: Dovre
Cena: 4 619,00 zł
Dovre 525 CB Dovre 525 CB
Producent: Dovre
Cena: 5 047,00 zł
Gerona Gerona
Producent: Romotop
Cena: 5 854,00 zł
szt.
zobacz więcej
Invicta Okino 7 kW antracyt Invicta Okino 7 kW antracyt
Producent: Invicta
Cena: 4 399,00 zł
szt.
zobacz więcej
Invicta Sedan M antracyt Invicta Sedan M antracyt
Producent: Invicta
Cena: 3 849,00 zł
szt.
zobacz więcej
Invicta Seville 2 antracyt Invicta Seville 2 antracyt
Producent: Invicta
Cena: 2 999,00 zł
szt.
zobacz więcej
Koza HIT Beżowy 11 kW Koza HIT Beżowy 11 kW
Producent: MBS
Cena: 1 449,00 zł
szt.
zobacz więcej
Koza HIT Czarny 11 kW Koza HIT Czarny 11 kW
Producent: MBS
Cena: 1 449,00 zł
szt.
zobacz więcej
Koza K6 FI 150 Koza K6 FI 150
Producent: Kratki
Cena: 1 940,00 zł
szt.
zobacz więcej
Koza K7 Koza K7
Producent: Kratki
Cena: 1 150,00 zł
szt.
zobacz więcej

Wolnostojąca kominkowa koza ma również tę zaletę, że mogą sobie na niego pozwolić nie tylko posiadacze domów jednorodzinnych, ale i właściciele mieszkań w starych kamienicach, gdzie istnieją drożne przewody kominowe. Piecyki wolnostojące można więc wykorzystywać również w mieszkaniach pod warunkiem uzyskania zgody zarządcy, której podstawą będzie opinia kominiarza. 

Piece wolnostojące kozy

Współczesne kozy w niczym już nie przypominają prymitywnych, kopcących piecyków sprzed dziesięcioleci. Dziś są to estetyczne, starannie zaprojektowane i wykonane kominki wolnostojące, które można dopasować zarówno do wnętrz urządzonych nowocześnie, jak i do tych w stylu retro. Różni je materiał, z którego zostały wykonane, design, moc grzewcza, sprawność, rodzaj opału i wyposażenie. Istotnym parametrem jest też średnica rury wylotowej, która musi być dopasowana do średnicy przewodu kominowego.

Piec wolnostojący koza to duża powierzchnia oddająca ciepło: obejmuje także rurę wylotową. Niektóre takie kozy grzewcze umożliwiają także akumulowanie ciepła i oddawanie go przez dłuższy czas.

Piece kozy do salonu

Obecnie produkowane kozy grzewcze o eleganckim wyglądzie doskonale nadają się do salonu. Bez względu na to, jak pokój jest urządzony, estetyczny piec doda mu klimatu. Może być nowoczesny, może też przypominać wyglądem czasy naszych pradziadków. Do salonu wkroczy wraz z nim ciepło i przytulność, a widok i dźwięk buzującego w piecu ognia przykują uwagę relaksującego się domownika i jego gości. Piecyki pokojowe mogą zastępować lub uzupełniać podstawowe ogrzewanie. Niektóre modele nadają się także do domów z rekuperacją, a więc wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła.

Piec żeliwny koza

Najbardziej tradycyjnym materiałem na piec typu koza jest żeliwo. Stylizowane piece żeliwne pasują do pomieszczeń urządzanych tradycyjnie, klasycznie, z odwołaniami do historii. Mimo że mają wygląd w stylu retro, są to piece bardzo nowoczesne, wyposażone tak, by spełniać normy antysmogowe, zapewniać bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Można w nich palić, w zależności od modelu, drewnem, węglem lub brykietem. Piece żeliwne z regulowanym wylotem spalin (z tyłu lub na górze) dają się łatwiej montować w zależności od wlotu przewodu kominowego.

Piec koza ceramiczny

Dla tych, którzy nie gustują w ciężkim metalu, interesującą opcją są piece kozy ceramiczne. Mogą przypominać piecyk kaflowy albo być wykonane w nowoczesnej, futurystycznej stylistyce z dużym przeszkleniem. Ceramika daje duże możliwości kolorystyczne – do wyboru jest wiele barw i odcieni. Sam korpus pieca może być wykonany z żeliwa, a jedynie obłożony płytkami ceramicznymi.

Piec koza na węgiel

Ważną decyzją jest wybór opału, jakim zasilany będzie wolnostojący kominek koza. Jeśli istotne jest, by paliwo było możliwie niebrudzące, optymalnym wyborem jest piec na drewno, którego zapas zgromadzony w pobliżu kozy może zdobić salon. Jeżeli jednak nie ma przeciwwskazań można wybrać piec na węgiel brunatny. Sprawność kozy będzie wówczas niemalże taka sama jak w przypadku opalania drewnem. Węgiel jest jednak paliwem tańszym i posiada większą wartość energetyczną, dlatego piec koza na węgiel da więcej ciepła. 

Piec koza na drewno

Większość piecyków typu kominek koza przystosowana jest przede wszystkim do spalania drewna. Drewno kominkowe kupisz wygodnie nawet w sklepach internetowych. Zgromadzone w niewielkiej ilości nieopodal pieca będzie pięknie pachniało. Niektóre piece na drewno mają nawet specjalną półeczkę na taki opał. Koza na drewno to typowy piecyk do salonu z powodzeniem zastępujący kominek.

Kominki na drewno - jak używać?

Decydując się na kozę na drewno, pamiętaj, by paliwo było odpowiednio wysuszone i przechowywane w sposób niepowodujący nasiąkania wilgocią. Najlepszym paliwem do kozy na drewno jest materiał z drzew liściastych: grab, dąb i buk, a także jesion i brzoza. 

Piece kominkowe - podsumowanie

Poznaj naszą ofertę i wybierz piec koza do swojego wnętrza! W razie pytań nasi eksperci udzielą Państwu szczegółowych informacji. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier na terenie Polski) już od 1 500,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium