Powietrzne wkłady kominkowe to sposób na dogrzewanie lub ogrzewanie domu poprzez emisję ocieplonego powietrza. Niektóre przystosowane są do pracy w budynkach z wentylacją mechaniczną i rekuperacją.

Zibi 12 Zibi 12
Producent: Kratki
Cena: 3 140,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zibi 12 deco Zibi 12 deco
Producent: Kratki
Cena: 3 810,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zibi 12 Lewy BS Zibi 12 Lewy BS
Producent: Kratki
Cena: 3 810,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zibi 12 gilotyna Zibi 12 gilotyna
Producent: Kratki
Cena: 5 040,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zibi 12 Lewy BS Deco Zibi 12 Lewy BS Deco
Producent: Kratki
Cena: 4 260,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zibi 12 Prawy BS Zibi 12 Prawy BS
Producent: Kratki
Cena: 3 810,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zibi 12 Prawy BS Deco Zibi 12 Prawy BS Deco
Producent: Kratki
Cena: 4 260,00 zł
szt.
zobacz więcej

Dokonując wyboru wkładów powietrznych, zwróć uwagę na spełnianie normy antysmogowej i wypełnianie założeń Ekoprojektu. Istotny jest także rodzaj paliwa, którym najczęściej jest drewno. Wkłady powietrzne to zarówno kominki z przednią szybą, jak i narożne, w których ogień podziwiać można z dwóch stron. Stwarza to pełnię możliwości aranżacyjnych, zwłaszcza w sytuacji, gdy dom, jest dopiero projektowany lub budowany.

Jaki wkład powietrzny wybrać?

Jeśli jesteś miłośnikiem czystej szyby, przez którą można podziwiać trzaskające płomienie, wybierz kominek z systemem omiatania powietrza, który zapobiega osadzaniu się sadzy. Jeśli spalanie ma być szczególnie efektywne i ekonomiczne, polecamy modele z deflektorem, a nawet dwoma.

Niektóre nowoczesne wkłady powietrzne wyposażone są w szyber. Jest to specjalna część umieszczona w czopuchu, która umożliwia regulowanie siły ciągu, a tym samym szybkości spalania i ilości produkowanego ciepła. Szyber przydaje się zwłaszcza tam, gdzie wieją silne wiatry, które mają wpływ na przepustowość komina.

Zwróć również uwagę na wkłady kominkowe z dolotem powietrza, które jest niezbędne dla prawidłowego spalania. Przede wszystkim w domach energooszczędnych, dobrze izolowanych, powinno być doprowadzane do kominka z zewnątrz poprzez specjalny króciec. Dzięki temu proces spalania jest prawidłowy, a we wnętrzu nie powstaje podciśnienie: kominek ma „swoje” powietrze, zatem nie zużywa tlenu z pomieszczenia.

Optymalny wkład kominkowy powietrzny to również taki, który oprócz wysokiej sprawności zapewnia komfort obsługi, w tym tzw. zimną klamkę i łatwe oczyszczanie. Warto też rozróżniać wkłady powietrzne konwekcyjne i akumulacyjne. Te pierwsze oddają ciepło szybciej, a te drugie gromadzą je i oddają stopniowo.

Aby wybrać najlepszy kominek dla siebie, przeanalizuj dobrze swoje potrzeby i możliwości aranżacyjne. Jeśli masz wątpliwości, zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź naszą ofertę! 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier na terenie Polski) już od 999,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl