Powietrzne wkłady kominkowe to sposób na dogrzewanie lub ogrzewanie domu poprzez emisję ocieplonego powietrza. Niektóre przystosowane są do pracy w budynkach z wentylacją mechaniczną i rekuperacją.

Zibi 12 Zibi 12
Producent: Kratki
Cena: 3 140,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zibi 12 deco Zibi 12 deco
Producent: Kratki
Cena: 3 810,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zibi 12 Lewy BS Zibi 12 Lewy BS
Producent: Kratki
Cena: 3 810,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zibi 12 gilotyna Zibi 12 gilotyna
Producent: Kratki
Cena: 5 040,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zibi 12 Lewy BS Deco Zibi 12 Lewy BS Deco
Producent: Kratki
Cena: 4 260,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zibi 12 Prawy BS Zibi 12 Prawy BS
Producent: Kratki
Cena: 3 810,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zibi 12 Prawy BS Deco Zibi 12 Prawy BS Deco
Producent: Kratki
Cena: 4 260,00 zł
szt.
zobacz więcej

Dokonując wyboru wkładów powietrznych, zwróć uwagę na spełnianie normy antysmogowej i wypełnianie założeń Ekoprojektu. Istotny jest także rodzaj paliwa, którym najczęściej jest drewno. Wkłady powietrzne to zarówno kominki z przednią szybą, jak i narożne, w których ogień podziwiać można z dwóch stron. Stwarza to pełnię możliwości aranżacyjnych, zwłaszcza w sytuacji, gdy dom, jest dopiero projektowany lub budowany.

Jaki wkład powietrzny wybrać?

Jeśli jesteś miłośnikiem czystej szyby, przez którą można podziwiać trzaskające płomienie, wybierz kominek z systemem omiatania powietrza, który zapobiega osadzaniu się sadzy. Jeśli spalanie ma być szczególnie efektywne i ekonomiczne, polecamy modele z deflektorem, a nawet dwoma.

Niektóre nowoczesne wkłady powietrzne wyposażone są w szyber. Jest to specjalna część umieszczona w czopuchu, która umożliwia regulowanie siły ciągu, a tym samym szybkości spalania i ilości produkowanego ciepła. Szyber przydaje się zwłaszcza tam, gdzie wieją silne wiatry, które mają wpływ na przepustowość komina.

Zwróć również uwagę na wkłady kominkowe z dolotem powietrza, które jest niezbędne dla prawidłowego spalania. Przede wszystkim w domach energooszczędnych, dobrze izolowanych, powinno być doprowadzane do kominka z zewnątrz poprzez specjalny króciec. Dzięki temu proces spalania jest prawidłowy, a we wnętrzu nie powstaje podciśnienie: kominek ma „swoje” powietrze, zatem nie zużywa tlenu z pomieszczenia.

Optymalny wkład kominkowy powietrzny to również taki, który oprócz wysokiej sprawności zapewnia komfort obsługi, w tym tzw. zimną klamkę i łatwe oczyszczanie. Warto też rozróżniać wkłady powietrzne konwekcyjne i akumulacyjne. Te pierwsze oddają ciepło szybciej, a te drugie gromadzą je i oddają stopniowo.

Aby wybrać najlepszy kominek dla siebie, przeanalizuj dobrze swoje potrzeby i możliwości aranżacyjne. Jeśli masz wątpliwości, zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź naszą ofertę! 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier na terenie Polski) już od 1 500,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium