Zapraszamy do sprawdzenia wybranych kategorii wkładów kominkowych. Zaproponowane przez nas podkategorie, jak "kominki 3-szybowe", "tanie wkłady kominkowe" i inne, ułatwią Ci znalezienie kominka, który spełni Twoje oczekiwania.

Wybrane kategorie

Kominek stalowy Defro Impuls SM 8,2 kW Kominek stalowy Defro Impuls SM 8,2 kW
Producent: Defro
Cena:

5 870,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kominek stalowy Defro Impuls ME 10 kW Kominek stalowy Defro Impuls ME 10 kW
Producent: Defro
Cena:

6 310,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kominek stalowy Zibi 11 kW Kominek stalowy Zibi 11 kW
Producent: Kratki
Cena:

4 700,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kominek stalowy Lucy Lewy BS 14 kW Kominek stalowy Lucy Lewy BS 14 kW
Producent: Kratki PRO
Cena:

7 950,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kominek stalowy Lucy Slim 10 kW Kominek stalowy Lucy Slim 10 kW
Producent: Kratki PRO
Cena:

7 130,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kominek stalowy Lucy Slim 8 kW Kominek stalowy Lucy Slim 8 kW
Producent: Kratki PRO
Cena:

6 050,00 zł

szt.
zobacz więcej
Lava Lumina 16 Lava Lumina 16
Producent: Lava kominki
Cena:

5 150,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kominek stalowy Lucy Lewy BS 12 kW Kominek stalowy Lucy Lewy BS 12 kW
Producent: Kratki PRO
Cena:

7 150,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kominek stalowy Zibi 11 kW Lewy BS Kominek stalowy Zibi 11 kW Lewy BS
Producent: Kratki
Cena:

5 460,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kominek stalowy Lucy 12 kW Kominek stalowy Lucy 12 kW
Producent: Kratki PRO
Cena:

6 370,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kominek stalowy Lucy Prawy BS 14 kW Kominek stalowy Lucy Prawy BS 14 kW
Producent: Kratki PRO
Cena:

7 950,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kominek żeliwny Dorako Kfd Eco iMax 7 3F standard Kominek żeliwny Dorako Kfd Eco iMax 7 3F standard
Producent: Dorako Kfd
Cena:

6 228,21 zł

Cena regularna: 6 697,00 zł

Najniższa cena: 6 228,21 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Kominek żeliwny Dorako Kfd Eco Max 7 3F basic Kominek żeliwny Dorako Kfd Eco Max 7 3F basic
Producent: Dorako Kfd
Cena:

4 894,59 zł

Cena regularna: 5 263,00 zł

Najniższa cena: 4 894,59 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Kominek żeliwny Dorako Kfd Eco Max 7 3F standard Kominek żeliwny Dorako Kfd Eco Max 7 3F standard
Producent: Dorako Kfd
Cena:

5 473,98 zł

Cena regularna: 5 886,00 zł

Najniższa cena: 5 473,98 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Romotop Heat 2g 70.44.13 Romotop Heat 2g 70.44.13
Producent: Romotop
Cena:

5 558,31 zł

Cena (EUR): 1 292,00 €

szt.
zobacz więcej
Kominek gazowy Leo 70 Kominek gazowy Leo 70
Producent: Kratki PRO
Cena:

7 930,00 zł

szt.
zobacz więcej
Kominek żeliwny Dorako Kfd STO M 14 3F kaseta Kominek żeliwny Dorako Kfd STO M 14 3F kaseta
Producent: Dorako Kfd
Cena:

6 035,70 zł

Cena regularna: 6 490,00 zł

Najniższa cena: 6 035,70 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Kominek stalowy Defro Intra LA 16 kW Kominek stalowy Defro Intra LA 16 kW
Producent: Defro
Cena:

9 660,00 zł

szt.
zobacz więcej

Wkłady kominkowe narożne

Jeżeli chcesz, aby ogień w kominku był widoczny nie tylko od frontu, ale także z boku, wybierz wkład kominkowy narożny lewy lub prawy. Płomienie widać w nim z przodu oraz z jednego boku. Wkłady kominkowe narożne instaluje się w rogach pomieszczeń albo w pomieszczeniach typu otwartego, np. w salonie połączonym z kuchnią. W takich miejscach kominek narożny rozdziela często strefę kuchenną lub jadalną od typowo wypoczynkowej.

Wkłady kominkowe żeliwne

Jednym z dylematów przy zakupie jest kwestia materiału, z jakiego wykonany jest wkład kominkowy. Do wyboru są wkłady kominkowe żeliwne i stalowe. Żeliwne wkłady kominkowe wybiera się przeważnie do wnętrz rustykalnych, tradycyjnych, industrialnych lub urządzanych w stylu retro. Są to wkłady klasyczne. Ich paleniska nie są z reguły wykładane szamotem ani wernikulitem, a przez to łatwiej utrzymać je w czystości. Żeliwo akumuluje ciepło lepiej niż stal. Wymaga jednak starannej obsługi, ponieważ szkodzą mu gwałtowne zmiany temperatury i nierównomierne nagrzewanie.

Wkłady kominkowe stalowe

Miłośnicy nowoczesnego lub wręcz futurystycznego stylu wybierają najczęściej wkłady kominkowe stalowe. Mają one w palenisku płytki szamotowe lub wernikulitowe do akumulacji ciepła. W kominkach stalowych łatwiej spotkać nowoczesne rozwiązania regulujące proces spalania. Wkłady kominkowe stalowe są lżejsze od żeliwnych, dlatego łatwiej montuje się je w budynkach o stosunkowo słabych stropach. Są to konstrukcje tworzone z myślą o eksponowaniu widoku ognia. Znakomicie wpasowują się we wnętrza urządzane w nowoczesnym stylu.

Wkłady kominkowe dwustronne

Jeżeli ogień ma być widoczny z dwóch stron, wybierz wkład kominkowy dwustronny (tunel). Ponieważ zabudowa takiego kominka wymaga ściany o odpowiedniej grubości, najlepiej jest podejmować decyzję na etapie budowy lub remontu domu. Potem możliwości jest wiele – od niewysokiej ścianki dzielącej strefy w pomieszczeniu aż po ścianę oddzielającą dwa pokoje. Warto wiedzieć, że wkłady kominkowe dwustronne emitują ciepło przede wszystkim poprzez przeszklenie, dlatego też służą do ogrzewania pomieszczeń, w których się znajdują. Lepiej nie wybierać ich do ogrzewania całego domu.

Wkłady kominkowe trójstronne

Jeśli chcesz oglądać ogień z trzech stron, wybierz wkłady kominkowe trójstronne, a więc oznaczane jako tunel + lewy albo prawy. Znajdują się w nich trzy szyby: przednia, tylna oraz na boku lewym, lub prawym. Wkłady kominowe trójstronne to wyszukana konstrukcja, umożliwiająca pełen podgląd, a więc i najlepszej jakości, klimatyczny widok paleniska.

Nowoczesna konstrukcja kominków z trzema szybami sprawia, że będą one idealnym dodatkiem do niemal każdej przestrzeni, zarówno tej nowoczesnej, loftowej, jak i łączącym w sobie surowość z nutką folkloru wystroju rustykalnym. Wkłady kominkowe trójstronne to również wysokiej klasy wygoda, którą zapewnia łatwe i szybkie dostanie się do paleniska.

Panoramiczne wkłady kominkowe

Wkłady kominkowe panoramiczne nadają się przede wszystkim do nowoczesnych pomieszczeń. Ich proporcje dobrano tak, by przednia szyba dawała pełny obraz ognia. Panoramiczne wkłady kominkowe najlepiej sprawdzą się tam, gdzie widać je ze strefy wypoczynku, a więc np. w salonie z kanapy i foteli.

Panoramiczne wkłady kominkowe to propozycja, którą przede wszystkim docenią miłośnicy relaksu przy kominku. Spory rozmiar oraz ogromna przednia szyba to wręcz doskonałe warunki dla długich relaksujących wieczorów przy uspokajającym cieple kominka. W trosce o najwyższą wygodę i łatwość użytkowania, nasze kominki zostały wyposażone w kilka wariantów otwierania i zamykania drzwi, tak aby każdy klient skomponował rozwiązanie idealne dla siebie.

Pionowe wkłady kominkowe

Jeśli przestrzeń jest ograniczona, dobrym wyborem okażą się pionowe wkłady kominkowe. To wkłady panoramiczne obrócone o 90 stopni. Przykładem są niektóre modele Arysto, które mogą być opalane np. drewnem wkładanym pionowo. Nie zajmują wiele miejsca, a zapewniają równie urokliwy i klimatyczny wygląd, co klasyczne kominki panoramiczne. Pionowe wkłady kominkowe sprawdzają się głównie w mniejszych salonach, a także we wnętrzach urządzanych w nowoczesnym stylu.

Pionowe wkłady kominkowe, to doskonała alternatywa dla właścicieli małych pomieszczeń, którzy cenią sobie pełen widok paleniska, oraz duży wizjer. Drewno ustawiane pionowa pali się długim, efektownym płomieniem, który zachwyci każdego, kto zdecyduje się na leniwy wypoczynek w salonie.

Wkład kominkowy z dolotem powietrza

Wybierając kominek, warto zwrócić uwagę na dostarczanie mu powietrza z zewnątrz budynku. Tylko wtedy nie dochodzi do zużywania tlenu z pomieszczenia. Wkłady kominkowe z dolotem powietrza mają często jego regulację, ułatwiającą sterowanie procesem spalania.

Wkłady kominkowe z dolotem powietrza to również maksymalne wykorzystanie potencjału energetycznego. Korpus kominka jest całkowicie odporny na działanie wysokich temperatur, a zastosowane materiały pozwalają na dłuższe magazynowanie i utrzymanie ciepła w pomieszczeniu. Wydłużony czas spalania jest możliwy jedynie dzięki zamontowaniu dolotu, który zapewnia odpowiedni poziom doprowadzenia powietrza z zewnątrz budynku.

Gazowe wkłady kominkowe

Bez zbędnego składowania drewna, węgla i brykietów. Gazowe wkłady kominkowe to połączenie klasycznej formy z nowoczesnymi funkcjonalnościami. Przykładem jest seria Leo. Gazowe wkłady kominkowe, można zasilać propanem lub gazem ziemnym. Wkład gazowy do kominka to maksimum wygody i realistyczny, naturalnie wyglądający ogień.

Gazowe wkłady kominkowe są przede wszystkim o wiele łatwiejsze w obsłudze niż ich klasyczne odpowiedniki. Nie wymagają one równie czasochłonnego czyszczenia, czy wybierania popiołu, a gotowe są do rozpalenia w każdym momencie, jedynie za pomocą zapalniczki.

Kominki gazowe, pozwalają na indywidualne ustawienie dostarczanej im mocy, co wiąże się bezpośrednio z wielkością płomienia w palenisku. Ich ogromną zaletą jest brak pyłu i popiołu, dzięki czemu nic nie osadza się na meblach, a sam kominek nie wymaga czyszczenia po jego użyciu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 500 222 366
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium