Blog kategorie
Baza wiedzy o kominkach
Przechowywanie drewna – poznaj najlepsze sposoby

Każdy posiadacz kominka wie, jak przyjemnie jest ogrzać się w blasku płonącego ognia. Z tym wiąże się jednak też kwestia taka, jak przechowywanie drewna kominkowego. Jak przechowywać drewno do kominka, aby uchronić je przed wilgocią, pleśnią oraz śniegiem czy deszczem? Jak je układać? A może należy składować drewno kominkowe w domu? Odpowiadamy na najważniejsze pytania!

Blog chmura tagów
Jak wyczyścić szybę kominka bez użycia chemii?
Jak czyścić szybę kominka bez chemii

Kominek to super sprawa a palenie w nim to sama przyjemność. Niestety raz na jakiś czas trzeba kominek posprzątać: usunąć popiół oraz wyczyścić szybę. Jak to zrobić bez chemicznych środków, które mogą nasz wkład lub kozę uszkodzić?

Prawie każdy lubi atmosferę palącego się kominka. Prawie nikt nie lubi w nim sprzątać. Warto jednak wiedzieć, że sprzątanie kominka, a szczególnie mycie szyby nie musi być uciążliwe!

 

Czy wiesz, że stosowanie chemicznych środków do czyszczenia szyby niszczy Twój kominek?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów środków do czyszczenia szyb kominkowych. Sami posiadamy takie w ofercie jednak w rozmowach z naszymi klientami nie polecamy ich ciągłego używania. Dlaczego?

  • prawie wszystkie preparaty czyszczące to bardzo silnie żrące substancje.
  • kontakt większości preparatów z uszczelkami szyb i drzwi kominka powoduje ich uszkodzenie. Sznury i uszczelki nie są odporne na substancje zawarte w tych preparatach. Po jakimś czasu pękają, rwą się i szybciej wypalają.
  • kontakt preparatu z ramą drzwi kominka powoduje często uszkodzenie powłoki lakierniczej. Farba na drzwiach zaczyna się łuszczyć lub schodzić.

Wiele reklamacji od naszych klientów dotyczy uszkodzeń farby na drzwiach kominka. Niestety wiele z nich jest odrzucanych przez producentów kominków. Powodem jest niewłaściwe użycie preparatów do czyszczenia szyb, które w konsekwencji niszczą powłokę lakierniczą na wkładzie kominkowym lub piecyku wolno stojącym

Czyszczenie szyby bez środków chemicznych. Wystarczy wilgotna szmatka plus drobny popiół z kominka!

Gdy klienci sklepu Extrakominki pytają się nas czym wyczyścić szybę, mamy zwykle jedną odpowiedź: popiołem z kominka na wilgotnej szmatce lub gąbce. Szyby kominkowe to twarda ceramika kominkowa, która odporna jest na ścieranie i temperatury do 800 stopni Celsiusa. Czyszczenie popiołem należy stosować od środka (wewnętrzna strona drzwi). Od zewnątrz szyba nie brudzi się sadzą, wystarczy więc czysta, wilgotna szmatka.

W sieci znajdziecie wiele instrukcji jak to zrobić; oto jedna z nich (źródło Youtube, kanał "Uporządkowana")

Mamy nadzieję, że następnym razem sprzątając kominek wypróbujecie ten sposób! Polecamy!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 500 222 366
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium