Filtruj produkty
Cena
  • od
    do

Systemy obudowy kominka zawierają płyty, kleje, siatki, wkręty i inne elementy, dzięki którym w prosty sposób wykonać można obudowę kominka od podstaw. Płyty izolacyjne zatrzymują ciepło w obudowie kominka i skutecznie izolują ściany budynku (także drewniane). Płyty akumulujące / ciepłe, mają za zadanie stopniowo oddawać ciepło z kominka do pomieszczenia.

W naszej ofercie znajdują się gotowe zestawy Skamol - płyty krzemianowo wapniowe, znane także jako Varmsen oraz zestawy Stabica - tzw ciepłe płyty akumulujące ciepło. W naszym sklepie kupisz także wełnę kominkową, która służy do izolacji obudów wykonanych z czerwonej płyty GK.

Obudowa kominka - zestawy

Instrukcja obudowy kominka

Wykonanie obudowy kominka z płyt Skamol jest zadaniem prostym dla każdej, sprawnej ekipy budowlanej, która zajmuje się pracami wykończeniowymi. Prostą obudowę wykonać można w ciągu 2-3 dni a do pracy wystarczą proste narzędzia budowlane. Do łączenia płyt krzemianowych wykorzystuje się specjalny klej oraz czarne wkręty fosfatowe. Zewnętrzne wykończenie obudowy kominka to zwykle siatka tynkarska i masa szpachlowa. Obudowa po wykonaniu ma strukturę gładkiej ściany, którą można pomalować lub przykleić do niej płytki czy kamień.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu instruktażowego:

Montaż kominka z zabudową Stabica to proces, który pozwala na szybkie uzyskanie wymarzonego kominka, który może być zlokalizowany niemalże w dowolnym miejscu pomieszczenia. Zachęcamy do obejrzenia filmu z montażu, który pokaże krok po kroku, jak prawidłowo wykonać taką zabudowę kominkową i cieszyć się eleganckim wyglądem kominka.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu instruktażowego:

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 500 222 366
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium