Filtruj produkty:
Dolot powietrza
współpraca z DGP

Wkłady EkoProjekt najwyższej jakości

Współczesny kominek to nowoczesne urządzenie z regulowanymi parametrami pracy, występujące w wielu odmianach. Składa się z wkładu kominkowego i obudowy. Może być opalany drewnem, węglem, brykietami, a nawet gazem. Współpracując z systemem DGP (dystrybucji gorącego powietrza) lub zasilając płaszczem wodnym instalację grzewczą, może ogrzewać cały dom, a nawet dostarczać ciepłą wodę użytkową. Może także ogrzewać domy wyposażone w wentylację mechaniczną z rekuperacją.

Zuzia ECO 12 Prawy BS Deco Zuzia ECO 12 Prawy BS Deco
Producent: Kratki
Cena: 5 010,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lucy 14 Prawy BS Lucy 14 Prawy BS
Producent: Kratki
Cena: 5 450,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zibi 12 Zibi 12
Producent: Kratki
Cena: 3 250,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zuzia Eco 12 Deco Zuzia Eco 12 Deco
Producent: Kratki
Cena: 3 340,00 zł
szt.
zobacz więcej
Defro Intra SM BP 10 kW Defro Intra SM BP 10 kW
Producent: Defro
Cena: 5 640,00 zł
szt.
zobacz więcej
Hitze Albero AL9S.H Hitze Albero AL9S.H
Producent: Hitze
Cena: 3 890,00 zł
szt.
zobacz więcej
LEO 70 na gaz ziemny LEO 70 na gaz ziemny
Producent: Kratki PRO
Cena: 5 980,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lucy 14 Lewy BS Lucy 14 Lewy BS
Producent: Kratki
Cena: 5 450,00 zł
szt.
zobacz więcej
Maja 8 Deco Maja 8 Deco
Producent: Kratki
Cena: 2 390,00 zł
szt.
zobacz więcej
Maja 8 fi 150 DECO Maja 8 fi 150 DECO
Producent: Kratki
Cena: 2 390,00 zł
szt.
zobacz więcej
Romotop Heat 2g 59.50.01 Romotop Heat 2g 59.50.01
Producent: Romotop
Cena: 4 402,32 zł (984,00 €)
szt.
zobacz więcej
Zibi 12 deco Zibi 12 deco
Producent: Kratki
Cena: 3 940,00 zł
szt.
zobacz więcej
Defro Impuls SM Defro Impuls SM
Producent: Defro
Cena: 3 990,00 zł
szt.
zobacz więcej
Defro Intra ME G 13 kW Defro Intra ME G 13 kW
Producent: Defro
Cena: 8 660,00 zł
szt.
zobacz więcej
Defro Intra SM BL 10 kW Defro Intra SM BL 10 kW
Producent: Defro
Cena: 5 640,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lava Lumina 16 Lava Lumina 16
Producent: Lava kominki
Cena: 3 700,00 zł
szt.
zobacz więcej
LEO 70 na gaz propan LEO 70 na gaz propan
Producent: Kratki PRO
Cena: 5 980,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lucy 12 Lucy 12
Producent: Kratki
Cena: 4 180,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lucy 12 Slim Lucy 12 Slim
Producent: Kratki
Cena: 4 060,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lucy 14 Slim Lucy 14 Slim
Producent: Kratki
Cena: 4 640,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lucy PW 12 Lucy PW 12
Producent: Kratki
Cena: 5 000,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lucy PW 16 Lucy PW 16
Producent: Kratki
Cena: 5 540,00 zł
szt.
zobacz więcej
Franek 12 Franek 12
Producent: Kratki
Cena: 5 120,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kawmet Corner W16 Prawy Premium 14,7 KW Kawmet Corner W16 Prawy Premium 14,7 KW
Producent: Kawmet
Cena: 3 749,00 zł
szt.
zobacz więcej

Wkłady kominkowe narożne

Jeżeli chcesz, aby ogień w kominku był widoczny nie tylko od frontu, ale także z boku, wybierz wkład kominkowy narożny lewy lub prawy. Płomienie widać w nim z przodu oraz z jednego boku. Wkłady kominkowe narożne instaluje się w rogach pomieszczeń albo w pomieszczeniach typu otwartego, np. w salonie połączonym z kuchnią. W takich miejscach kominek narożny rozdziela często strefę kuchenną lub jadalną od typowo wypoczynkowej.

Wkłady kominkowe żeliwne

Jednym z dylematów przy zakupie jest kwestia materiału, z jakiego wykonany jest wkład kominkowy. Do wyboru są wkłady kominkowe żeliwne i stalowe. Żeliwne wkłady kominkowe wybiera się przeważnie do wnętrz rustykalnych, tradycyjnych, industrialnych lub urządzanych w stylu retro. Są to wkłady klasyczne. Ich paleniska nie są z reguły wykładane szamotem ani wernikulitem, a przez to łatwiej utrzymać je w czystości. Żeliwo akumuluje ciepło lepiej niż stal. Wymaga jednak starannej obsługi, ponieważ szkodzą mu gwałtowne zmiany temperatury i nierównomierne nagrzewanie.

Wkłady kominkowe stalowe

Miłośnicy nowoczesnego lub wręcz futurystycznego stylu wybierają najczęściej wkłady kominkowe stalowe. Mają one w palenisku płytki szamotowe lub wernikulitowe do akumulacji ciepła. W kominkach stalowych łatwiej spotkać nowoczesne rozwiązania regulujące proces spalania. Wkłady kominkowe stalowe są lżejsze od żeliwnych, dlatego łatwiej montuje się je w budynkach o stosunkowo słabych stropach. Są to konstrukcje tworzone z myślą o eksponowaniu widoku ognia. Znakomicie wpasowują się we wnętrza urządzane w nowoczesnym stylu.

Wkłady kominkowe dwustronne

Jeżeli ogień ma być widoczny z dwóch stron, wybierz wkład kominkowy dwustronny (tunel). Ponieważ zabudowa takiego kominka wymaga ściany o odpowiedniej grubości, najlepiej jest podejmować decyzję na etapie budowy lub remontu domu. Potem możliwości jest wiele – od niewysokiej ścianki dzielącej strefy w pomieszczeniu aż po ścianę oddzielającą dwa pokoje. Warto wiedzieć, że wkłady kominkowe dwustronne emitują ciepło przede wszystkim poprzez przeszklenie, dlatego też służą do ogrzewania pomieszczeń, w których się znajdują. Lepiej nie wybierać ich do ogrzewania całego domu.

Wkłady kominkowe trójstronne

Jeśli chcesz oglądać ogień z trzech stron, wybierz wkłady kominkowe trójstronne, a więc oznaczane jako tunel + lewy albo prawy. Znajdują się w nich trzy szyby: przednia, tylna oraz na boku lewym, lub prawym. Wkłady kominowe trójstronne to wyszukana konstrukcja, umożliwiająca pełen podgląd, a więc i najlepszej jakości, klimatyczny widok paleniska.

Nowoczesna konstrukcja kominków z trzema szybami sprawia, że będą one idealnym dodatkiem do niemal każdej przestrzeni, zarówno tej nowoczesnej, loftowej, jak i łączącym w sobie surowość z nutką folkloru wystroju rustykalnym. Wkłady kominkowe trójstronne to również wysokiej klasy wygoda, którą zapewnia łatwe i szybkie dostanie się do paleniska.

Panoramiczne wkłady kominkowe

Wkłady kominkowe panoramiczne nadają się przede wszystkim do nowoczesnych pomieszczeń. Ich proporcje dobrano tak, by przednia szyba dawała pełny obraz ognia. Panoramiczne wkłady kominkowe najlepiej sprawdzą się tam, gdzie widać je ze strefy wypoczynku, a więc np. w salonie z kanapy i foteli.

Panoramiczne wkłady kominkowe to propozycja, którą przede wszystkim docenią miłośnicy relaksu przy kominku. Spory rozmiar oraz ogromna przednia szyba to wręcz doskonałe warunki dla długich relaksujących wieczorów przy uspokajającym cieple kominka. W trosce o najwyższą wygodę i łatwość użytkowania, nasze kominki zostały wyposażone w kilka wariantów otwierania i zamykania drzwi, tak aby każdy klient skomponował rozwiązanie idealne dla siebie.

Pionowe wkłady kominkowe

Jeśli przestrzeń jest ograniczona, dobrym wyborem okażą się pionowe wkłady kominkowe. To wkłady panoramiczne obrócone o 90 stopni. Przykładem są niektóre modele Arysto, które mogą być opalane np. drewnem wkładanym pionowo. Nie zajmują wiele miejsca, a zapewniają równie urokliwy i klimatyczny wygląd, co klasyczne kominki panoramiczne. Pionowe wkłady kominkowe sprawdzają się głównie w mniejszych salonach, a także we wnętrzach urządzanych w nowoczesnym stylu.

Pionowe wkłady kominkowe, to doskonała alternatywa dla właścicieli małych pomieszczeń, którzy cenią sobie pełen widok paleniska, oraz duży wizjer. Drewno ustawiane pionowa pali się długim, efektownym płomieniem, który zachwyci każdego, kto zdecyduje się na leniwy wypoczynek w salonie.

Wkład kominkowy z dolotem powietrza

Wybierając kominek, warto zwrócić uwagę na dostarczanie mu powietrza z zewnątrz budynku. Tylko wtedy nie dochodzi do zużywania tlenu z pomieszczenia. Wkłady kominkowe z dolotem powietrza mają często jego regulację, ułatwiającą sterowanie procesem spalania.

Wkłady kominkowe z dolotem powietrza to również maksymalne wykorzystanie potencjału energetycznego. Korpus kominka jest całkowicie odporny na działanie wysokich temperatur, a zastosowane materiały pozwalają na dłuższe magazynowanie i utrzymanie ciepła w pomieszczeniu. Wydłużony czas spalania jest możliwy jedynie dzięki zamontowaniu dolotu, który zapewnia odpowiedni poziom doprowadzenia powietrza z zewnątrz budynku.

Gazowe wkłady kominkowe

Bez zbędnego składowania drewna, węgla i brykietów. Gazowe wkłady kominkowe to połączenie klasycznej formy z nowoczesnymi funkcjonalnościami. Przykładem jest seria Leo. Gazowe wkłady kominkowe, można zasilać propanem lub gazem ziemnym. Wkład gazowy do kominka to maksimum wygody i realistyczny, naturalnie wyglądający ogień.

Gazowe wkłady kominkowe są przede wszystkim o wiele łatwiejsze w obsłudze niż ich klasyczne odpowiedniki. Nie wymagają one równie czasochłonnego czyszczenia, czy wybierania popiołu, a gotowe są do rozpalenia w każdym momencie, jedynie za pomocą zapalniczki.

Kominki gazowe, pozwalają na indywidualne ustawienie dostarczanej im mocy, co wiąże się bezpośrednio z wielkością płomienia w palenisku. Ich ogromną zaletą jest brak pyłu i popiołu, dzięki czemu nic nie osadza się na meblach, a sam kominek nie wymaga czyszczenia po jego użyciu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier na terenie Polski) już od 1 500,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium